Les Annexes De L'Hotel Tete D'Or

  • Gratis Wi-Fi i rummet

Les Annexes De L'Hotel Tete D'Or Lyon ligger i distriktet 6:e arr. och ungefär 25 minuters promenad från St. Jean-katedralen.

Rummen på det här hotellet har flerkanals TV och plattskärms-TV med satellitkanaler samt bekvämligheter som luftkonditionering.

Miraflores, som är belägen invid Les Annexes De L'Hotel Tete D'Or i Lyon, erbjuder peruanska rätter.

Lyons centrum kan nås på 15 minuters promenad. Centre Culturel œcuménique Jean-Pierre-Lachaize finns 2 km från detta hotell. Besök Mare des tortues, inom 13 minuters promenad från hotellet, och känn dig i harmoni med Frankrikes natur. Halles de Lyon – Paul Bocuse ligger på gångavstånd från Les Annexes De L'Hotel Tete D'Or, och tågstationen Part Dieu ligger ungefär 1 km bort. Busshållplatsen Garibaldi - Tronchet är belägen ett stenkast från boendet.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Les Annexes De L'Hotel Tete D'Or Lyon
Hotel Tete D'Or
Mobilpris

Hotel Tete D'Or

8.0
Väldigt bra 576 recensioner
25 m från boendet
USD 99 USD 89
per natt
Hotel Le Roosevelt Lyon
Mobilpris

Hotel Le Roosevelt Lyon

8.7
Fantastiskt 1165 recensioner
237 m från boendet
USD 108 USD 97
per natt
Au Patio Morand
Mobilpris

Au Patio Morand

8.1
Väldigt bra 774 recensioner
354 m från boendet
USD 69 USD 62
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Lyon Bron Flygplats
    10 km

    Tågstationer

    Part Dieu Railway Station
    1,1 km

    Faciliteter

    Internet

    • Gratis Wi-Fi i rummet

    Parkering

    • Parkering

    I badrummet

    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Design

    • Parkettgolv

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 23:59
    Utcheckning: senast 11:00
    • Information om extrasängar
    • Det tillhandahålls inga barnsängar i ett rum.
    Vanliga frågor
    • 🌇
      Hur långt ligger centrum från Les Annexes De L'Hotel Tete D'Or?
      Lyons centrum kan nås inom 15 minuters promenad från Les Annexes De L'Hotel Tete D'Or.
    • 🚎
      Vilka hållplatser för kollektivtrafik ligger nära Les Annexes De L'Hotel Tete D'Or?
      Den närmaste busshållplatsen är Garibaldi - Tronchet, den ligger 5 minuters promenad från Les Annexes De L'Hotel Tete D'Or och tunnelbanestationen Masséna ligger bara 5 minuters promenad bort.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Lyon Bron Flygplats
    10 km

    Tågstationer

    Part Dieu Railway Station
    1,1 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Les Annexes De L'Hotel Tete D'Or Lyon

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng